top of page
Den 7 - Jetřichovice.JPG

Přeběh severní stezky ČR 21dní

 květěn 2021 - červen 2021

Severní stezka 2021

- 1086km, 32617 nastoupaných metrů, 21 dní běhu, 1 den odpočinku

- podpora: částečná

- noclehy: pod širým nebem, penziony

- trasa přes všechna pohoří podél severní hranice ČR

- Smrčiny, Krušné hory, Děčínský Sněžník, České Švýcarsko, Lužické hory, Jizerské hory, Krkonoše, Broumovská vrchovina, Orlické hory, Hanušovická vrchovina, Králický Sněžník, Rychlebské hory, Hrubý Jeseník, Nízký Jeseník, Vítkovická vrchovina, Poodří, Moravskoslezské Beskydy, Jablunkovské Mezihoří

- víc než 50 zdolaných vrcholů nad 1000m.n.m a nejvyšších hor (Klínovec, Luž, Sněžka, Velká Deštná, Králický Sněžník, Praděd, Lysá hora)


média: https://www.svetoutdooru.cz/fotoreportaz-prebeh-severni-stezky-za-21-dni/

trasa: www.viaczechia.cz, www.stezkaceskem.czPrvní velké otestování sebe sama s podporou rodiny a přátel v době, která se pro milovníky přírody stala jedinečnou - úvodní polovina běhu za lockdownu a tudíž v horách bylo lidí pramálo - občerstvení, penziony a restaurace hlásaly zavřeno. O to hlubší mohlo být spojení s přírodou, naprosté odproštění se od civilizačních výdobytků a prožívání chvil, kdy není nic víc než TADY A TEĎ. Ověřil jsem si, že jako celek duše, mysli a těla jsem schopen snést dlouhodobé zatížení, které se stalo v průběhu cesty osvobozující. S rostoucí zátěží těla se osvobozovala mysl.

Přeběh severní stezky ČR 21dní: Projekty
bottom of page