top of page

Podpora

Dárcovství, podpora veřejnosti: miluji přírodu v její přirozené kráse nebo takovou, kde se k ní člověk chová ohleduplně a laskavě. Proto bych rád svým během podpořil některou z organizací, které napínají své síly k jejímu zachování.

Přidej se a podpoř přírodu. Nejen pohybem po svých podporuji přírodu, její zachování a nápravu, aby tu byla pro další generace všech bytostí Země. 

Podpora: About
Montane Růžák.jpg

MONTANE

člověk si postavil obydlí a srst postupem doby nehřeje tak jako kdysi hřála. Dokonce se z náhražky srsti, tedy oblečení, stala móda. Co může poutník – běžec od oblečení chtít? 

Aby chránilo, když je zima, aby potoky potu vzápětí nestudily, aby se oblečení stalo jeho srstkou :) Zdá se, že v Montane vítězí pocity lehkosti při pohybu nad výkřiky módy a tak jsem potěšen, že taková značka existuje a můžu její věci používat. 

Kvalitní technické a ultralehké oblečení značky Montane pro horolezce, alpinisty, cestovatele a sportovce. Prodyšné, odolné vybavení pro běh a trailrunning 

Podpora: About

PETZL

Petzl – lezeš, padáš, svítíš – na skále, na střeše, na stromě, uprostřed lesa – všude tam jejich kousky používají amatéři i profíci – karabiny, lana, jistící prostředky. Pro mě víc než světlo na konci tunelu –  vynikající pohlcovače tmy v běžné mluvě čelovky, svítilny mi svítí na cestu i v čase, kdy většina ostatních spí.

petzl_1_edited.jpg
Podpora: About
vertone_1_edited.jpg

VERTONE

společnost zastupující mnoho světových značek a jejich produktů pro bližší spojení přírodou. Jsou nejen distributory, poskytují komplet servis k produktům i nad jejich rámec – školení výškových prací atd. Díky jejich přispění svítím s Petzlem, běhám v Montane oblečení, zavřou-li hospody, výdejní okénka, či zabloudím v lese tak jím dehydrovanou stravu Summit to Eat. Kromě těchto  mají v CZ a SK zastoupení značek Cascade Design – MSR, Platypus, Thermarest, PackTowl, ...Chillaz, VAR. ALB.

Podpora: About

ALTRA

za krátkou dobu se běžecké boty Altra staly se svým modelem Lone Peak nejpoužívanějšími na ultradlouhé traily. Jejich nositelé mají za sebou všechny nejznámější treky světa. Široká špice boty nechává prsty volně pracovat a neutiskuje je, nulový rozdíl mezi patou a špičkou boty je stejně přirozený jako chůze naboso. Od roku 2016 už jinou značku bot neobouvám, pokud nejsem většinu roku bos (ale to je jen chůze a občasné popoběhnutí).

boty Altra kolečko.jpg
Podpora: About
IMG_5258.JPG

SENSOR

na Moravě šijou sportovní oblečení už vic jak 20 let. Ryze česká (moravská) společnost se zaměřením na funkční prádlo. Jejich double face zná snad každej čecháček a nějakej kousek od sensoru už určitě měl. Poslední léta sensoráci houfně holí ovečky a z jejich vlny se nám všem, kdo nechceme páchnout po prvním zpocení, dostávají fajnový merino věci. Jako jedni z mála jsou schopní a ochotní zabývat se vrstvami sportovního oblečení pro prcky.

Podpora: About

SPEEDweaponry

 společnost  v čele s Robertem Kleinerem, zaměřená obecně na zlepšování výkonu a diagnostiku sportovního výkonu. Jsou přímými dovozci několika šperků, ke kterým poskytují odborný servis, poradenství, …  Z jejich vychytávek využívám Compex mini pro regeneraci po výkonu, takže šetřím ruce své ženy, Stryd – geniální nicnevážící zařízení sledující výkon, vzdálenost a spoustu dalších parametrů běžce, hodinky s GPS a desítkami dalších funkcí Coros Vertix s nejdelší výdrží baterie na trhu.

73cd743b-4424-4880-9b30-b227ed5e2311_edited.jpg
Podpora: About
DSC_3863.JPG

GNARLY OWL

mladá česká značka specializující se na lyžařské a sluneční sportovní brýle s polarizačním sklem. V záplavě výrobců brýlí ze zahraničí mě těší, že majitelé jdou svým směrem. Nabízí pár typů, které sednou na obličej a už o nich nevíte. S Pajky používáme typ Xenox a Strix. 

Podpora: About
SOVERT-CMYK-black_edited_edited.png

SOVERT

světlařská společnost, která přistupuje k zakázkám trochu jinak. Od výroby vlastních svítidel, přes návrhy a výpočty osvětlení, šetření energie, přes prodej a zákaznický servis. Na trhu jsou chvilku, ale mnohaleté zkušenosti majitele i ostatních ve firmě je posouvají na špičku v oboru.

Podpora: About

NatPad

tyrolská společnost, díky jejímž produktům ucítíte dotek přírody na vlastní kůži. Dceřinná společnost Organoid Technology – světově unikátního výrobce přírodních povrchů, které jsou většinou lokální nebo postprodukční. Za oběma společnostmi stojí tyrolský rodák, horal, člověk milující přírodu a můj kamarád Martin Jehart. 
Stimulační a hojivé přírodní náplasti jsou mojí druhou kůží a působí na tělo coby vzpruha i lokální utišení bolesti. Přírodní povrchy v podobě tapet a nábytku zdobí našeho Jestřába – obytné auto.

PHOTO-2022-03-03-00-05-05.jpg
Podpora: About
LOGO_NOW_edited_edited_edited.jpg

NOW

Nature on Wood (dalo by se taky říct recyklace na druhou) 
s mojí ženou Pajky zparcováváme zbytkové materiály z instalací přírodních materiálů Organoid. Společně s dalšími mistry svého oboru, povětšinou z našeho regionu, vyrábíme a nabízíme přírodní šperky, obrazy, brýle, zápisníky a spoustu dalších kousků.

Podpora: About
bottom of page